Vēsturiskas celtnes | URETEK

Vēsturiskas celtnes

Pamatu iegrimšana ir izplatīta problēma vēsturiskajās ēkās gan ēkas vecuma, gan būvniecībā izmantoto materiālu, gan laika gaitā mainīgo grunts apstākļu dēļ. Lai  novērstu iegrimšanu vēsturiskās ēkās ir nepieciešams smalks līdzsvars starp ēkas vēsturisko iezīmju saglabāšanu un tās drošu un stabilu saglabāšanu.

Iegrimšana notiek, kad grunts slānis zem ēkas nosēžas vai nobīdās, izraisot pamatu iegrimšanu un ēka kļūst nestabila. Ja to neatrisina, iegrimšana var izraisīt būvkonstrukciju bojājumus, plaisāšanu vai pat sabrukšanu.

Iegrimšanas novēršana vēsturiskājām ēkām, izmantojot ģeopolimēra sveķu injicēšanas tehnoloģiju, prasa augsta līmeņa zināšanas un pieredzi. Svarīgi ir sadarboties ar profesionāļu komandu, kas pārzina vēsturisko ēku saglabāšanu un var nodrošināt, ka nostiprināšanas process nebojā vai nemaina ēkas vēsturiskās iezīmes.

URETEK Baltic pieredzējusī tehniskā komanda izprot unikālos izaicinājumus un apsvērumus, kas saistīti ar ēkas vēsturisko iezīmju saglabāšanu, vienlaikus nodrošinot tās stabilitāti un drošību. Dažos gadījumos nostiprināšana var būt jāveic pakāpeniski, lai izvairītos no ēkas konstrukciju bojājumiem. Turklāt, rūpīgi jāizvēlas tādas nostiprināšanas metodes un materiāli, kas nebojā vai nemainīs ēkas vēsturiskās iezīmes.

URETEK ģeopolimēru sveķu injekcijas metode ir efektīvs paņēmiens vēsturisku ēku iegrimšanas novēršanai. Metode ietver specializētu ģeopolimēru sveķu injicēšanu grunts slāņos zem ēkas, kas pēc tam izplešas un sacietē, stabilizējot grunts slāni un novēršot turpmāku iegrimšanu.

Iegrimšanas novēršana vēsturiskā ēkā, izmantojot ģeopolimēra sveķu injekciju, parasti ietver šādas darbības:

  1. Novērtējums: mūsu ekspertu un inženieru komanda novērtēs iegrimšanas apmēru un noteiks labāko risinājumu tās stabilizācijai, izmantojot ģeopolimēru sveķus.
  2. Sagatavošana: Ēka tiks sagatavota injekcijas procesam, kas var ietvert 10-16 mm caurumu urbšanu zemē zem ēkas.
  3. Injekcija: ģeopolimēra sveķi tiks ievadīti grunts slāņos caur iepriekš izurbtajiem caurumiem, izmantojot specializētu aprīkojumu. Pēc tam sveķi paplašināsies un sacietēs, stabilizējot grunts slāni un novēršot turpmāku ēkas iegrimšanu. Grīda un pamatu konstrukcija tiks pacelti atpakaļ plānotajā augstumā.
  4. Monitorings: Ēka darbu veikšanas laika gaitā tiks uzraudzīta, lai nodrošinātu, ka iegrimums ir veiksmīgi salabots un ēka paliek stabila.

 

Ģeopolimēra sveķu injekciju var izmantot arī, lai apturētu vēstures pieminekļu nogrimšanu. Vēstures pieminekļi bieži ir izgatavoti no materiāliem, kas ir trauslāki nekā mūsdienu celtniecības materiāli un kuriem nepieciešama rūpīga apstrāde, lai izvairītos no turpmākiem bojājumiem to nostiprināšānas laikā. Ģeopolimēra sveķu iesmidzināšana ir minimāli invazīvs un efektīvs paņēmiens, lai stabilizētu grunts slāni zem vēstures pieminekļiem un novērstu to turpmāku iegrimšanu. Sveķus ievada tieši zem pieminekļa, zemas nestspējas grunts slānī, aizpildot tukšumus un stabilizējot augsni.

Ģeopolimēra sveķu injekcijas izmantošana vēstures pieminekļa iegrimšanas novēršanai ir līdzīga procesam, ko izmanto vēsturiskām ēkām. Tas ietver iegrimšanas apmēra novērtēšanu, pieminekļa sagatavošanu injekcijai, sveķu injicēšanu un pieminekļa uzraudzību darbu veikšanas gaitā, lai nodrošinātu veiksmīgu rezultātu.

Viena ģeopolimēra sveķu injicēšanas tehnoloģijas izmantošanas priekšrocība ir tā, ka tai nav nepieciešams smags aprīkojums vai rakšanas darbi, kas var sabojāt vēsturisko ēku vai pieminekli. Tas padara to par izmaksu ziņā efektīvāku un mazāk traucējošu risinājumu nekā tradicionālās pamatu nostiprināšānas metodes. Injicēšanas procesā nav nepieciešama rakšana vai demontāža, kas nozīmē, ka apkārtējās vides traucējumi tiek samazināti līdz minimumam.

Turklāt URETEK patentētajiem ģeopolimēru sveķiem, ko izmanto injekcijas procesā, ir visi nepieciešamie vides un drošības sertifikāti, padarot to par drošu un ilgtspējīgu risinājumu.

Sazinieties ar mūsu speciālistiem, lai saņemtu bezmaksas konsultāciju un ēkas nesošo konstrukciju stāvokļa novērtējumu.

Sazinies ar mums

Veiktie darbi


WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919