Vēsturiskās ēkas – URETEK Baltic
logo logo

Vēsturiskās ēkas

Tāpat kā visas pārējās celtnes arī objekti ar augstu vēsturisko un kultūras vērtību ir pakļauti novecošanās procesiem un iespējamai bojāejai. Vietējās un pasaules nozīmes kultūras mantojumā iekļautu objektu atjaunošana, restaurācija un rekonstrukcija ir jāveic tā, lai konstrukcijām tiktu nodarīti minimāli bojājumi. Tas attiecas gan uz sienu un grīdu remontu, gan arī uz pamatu pacelšanu un nostiprināšanu. Izmantojot URETEK ģeopolimēru tehnoloģiju, vēsturiskām celtnēm nodarītais kaitējums tiek samazināts līdz minimumam.

Sazinies ar mums
eramud_back

Veiktie darbi

Rīgas Doma baznīca

Par grandiozā dievnama nosēšanos liecināja daudzās plaisas, kas parādījās ēkas sienās, un apjomīgu renovācijas darbu nepieciešamības rašanās bija tikai laika jautājums.

Lasīt tālāk

Mostes labības kalte

Mostes muižas kādreizējā labības kaltē ūdens bija 1,5 m dziļumā izskalojis kaltes krāsns skursteņa pamatnes grunti, kā rezultātā skurstenis bija nosēdies jau par 5 cm, un šis process, visticamāk, turpinātos.

Lasīt tālāk

Vēsturiskā kroga ēka Hāpsalu pilsētā

Restaurējot vēsturisko kroga ēku, projektētājs palielināja slodzi uz ēku, kā rezultātā radās aizdomas par iespējamu nosēšanos. Atbildīgā komanda nekavējoties apturēja būvdarbus, lai novērtētu nosēšanās iespējamību. Tika atzīts, ka pastāv liels nosēšanās risks un ēkai ir nepieciešama papildu nostiprināšana.

Lasīt tālāk

Nikolaja Pirogova piemiņas zīme

Pirogova laukums un Doma kalns ir Tartu nozīmīgākās parku teritorijas. Pirms dažiem gadiem Pirogova laukums tika atjaunots, taču būvdarbu laikā sāka nosēsties Tartu Universitātes kādreizējā profesora Nikolaja Pirogova piemiņas zīmes viens stūris.

Lasīt tālāk

Dižciltīgs muižnieka nams

2000. gados Tallinas vecpilsētā sāka nosēsties 1776. gadā būvēts muižnieka nams. Nama fasādē un starpsienās parādījās ievērojamas plaisas. Ēkas jaunais īpašnieks, meklējot risinājumus šai problēmai, vērsās pie URETEK komandas.

Lasīt tālāk