Privātmāju sienu un grīdu plaisu novēršana | URETEK

Privātmāju sienu un grīdu plaisu novēršana

Plaisas mājas sienās un grīdās var rasties pamatu nosēšanās rezultātā, ko parasti izraisa zem ēkas esošās grunts stiprības samazināšanās.

Lai novērstu plaisāšanu, vispirms ir jānovērš plaisu rašanās cēlonis, t.i., jānostiprina grunts un jāpaceļ pamati līdz projektā paredzētajam līmenim. Visvienkāršāk tas ir izdarāms ar URETEK ģeopolimēru ievadīšanas tehnoloģijas palīdzību.

Cita starpā privātmājas stāvoklis ir atkarīgs no grunts stāvokļa, kas atrodas zem mājas pamatiem. Mājas pamati rada spiedienu uz grunti, un ēka var pakāpeniski nosēsties. Ja nosēšanās nepārsniedz pieļaujamo normu, tad mājas stabilitāte paliek nemainīga. Taču, ja noteiktā norma tiek pārsniegta un ja atsevišķas pamatu daļas nosēžas nevienmērīgi, ir nepieciešams attiecīgs risinājums.

Nosēžoties pamatiem, rodas grīdu, nesošo un nenesošo sienu, starpstāvu segumu un starpsienu bojājumu risks. Šajās konstrukcijās var veidoties plaisas, izliekties logu un durvju ailas, rasties tehnisko komunikāciju bojājumi utt. Tādā gadījumā grīdu un sienu plaisu aizpildīšana nedos nekādu rezultātu, jo ar to netiek novērsti problēmas cēloņi, kas bieži vien ir saistīti ar zem ēkas esošās grunts stiprības zudumu.

Grunts stiprības zuduma cēlonis var būt trūkumi būvniecības procesā: nepietiekama pamatnes grunts sablīvēšana. Protams, nav izslēgta arī avārijas situāciju iespējamība, kad grunts īpašības mainās sakarā ar ūdens un kanalizācijas cauruļvadu vai apakšzemes rezervuāru bojājumiem. Tāpat grunts stiprības samazināšanās cēlonis var būt gruntsūdeņu līmeņa izmaiņas.

Grunts stiprināšana un pamatu stabilizēšana

Tradicionāli pamatnes grunts stiprināšanai un mājas pamatu pacelšanai izmanto smago tehniku.  Uz remonta laiku māja ir jāatbrīvo no iedzīvotājiem, un pamatu remontam ir jāveic apjomīgi rakšanas darbi. Šādi grunts stiprināšanas un pamatu nostiprināšanas darbi parasti ilgst 1-1,5 mēnešus.

Pateicoties URETEK ģeopolimēru ievadīšanas metodei, grunts stiprināšanu un pamatu pacelšanu var veikt divu līdz trīs dienu laikā. Turklāt nav nepieciešams mājas remonts un iedzīvotāju izvākšanās. Visi ar ģeopolimēru ievadīšanu saistītie darbi tiek veikti no virszemes pa ēkas perimetru vai mājas iekštelpās, nepiesaistot smago tehniku.

Ģeopolimēru ievadīšana

Privātmāju grīdu un sienu plaisu novēršanai tiek izmantotas divas URETEK ģeopolimēru ievadīšanas metodes. Deep Injection metode dod iespēju pacelt pamatus un nostiprināt grunti ievērojami lielā dziļumā. Slab Lifting metode ir lieliski piemērota apakšējo stāvu grīdu betona plātņu pacelšanai, ievadot ģeopolimēra sveķus tieši zem betona – starp grīdas plātni un grunti.

Pēc ievadīšanas ģeopolimēra sveķi ātri piebriest, aizpildot visus tukšumus un dobumus, nostiprinot grunti un radot spiedienu vertikālā virzienā. Sveķu struktūra sacietē 15 minūšu laikā.  Ievadot ģeopolimēru pārlieku mitrā gruntī, tas izspiež lieko mitrumu un nostiprina grunti.

Konstrukcijas pacelšanas un plaisu novēršanas gaita tiek pastāvīgi kontrolēta ar lāzera nivelieri, kura mērījumu kļūda ir tikai ±1 mm. Sveķus ievada caur 12-16 mm tehnoloģiskajiem caurumiem, kuri tiek izurbti ēkas apakšējā stāva betona grīdā vai ēkai pieguļošajā gruntī.


Atslēgvārdi