Ostas objektu pacelšana un stabilizēšana | URETEK

Ostas objektu pacelšana un stabilizēšana

Ģeopolimēri nereaģē ar ūdeni un saglabā stabilitāti pat ļoti mitrā vidē. Tas dod iespēju izmantot ģeopolimērus ostu piestātņu un krasta stiprinājumu atjaunošanai un nostiprināšanai.

URETEK ģeopolimēru sveķi ir piemēroti jūras un upju ostu infrastruktūras objektu stabilizēšanai. Lai paceltu un stabilizētu betona konstrukcijas, ģeopolimērus var ievadīt gan zem ostas piestātņu un krasta stiprinājumu betona plātnēm, gan slapjajā gruntī zem minētajām konstrukcijām.

Grunts stiprināšana zem ostas piestātnēm un krasta stiprinājumiem

Vispārīgos gadījumos betona piestātnes un krasta stiprinājumi tiek būvēti vertikālu sienu veidā: tas aiztur pildmateriālu, kas tiek izmantots betona seguma izveidei. Pastāvīgās ūdens iedarbības rezultātā gruntsūdeņu līmenis dinamiski mainās, kas nozīmē, ka mainās arī zem būves esošās grunts mitruma līmenis.

Tas veicina pildmateriāla lēnu sablīvēšanos un tai sekojošu horizontālo virsmu pārvietošanos un nevienmērīgu nosēšanos. Ostu piestātņu un krasta stiprinājumu betona segums ir pastāvīgi pakļauts arī smagā transporta, buka celtņu, transportieru, iekrāvēju un citas tehnikas radītajai slodzei. Ostas iekrāvēja svars kopā ar pārvietojamo konteineru var sasniegt 100 tonnas. Šāda masa neizbēgami izraisa zem betona seguma esošā pildmateriāla un visa objekta pamatnes grunts sablīvēšanos. Tādēļ betona seguma nosēšanās dažādos posmos var būt nevienmērīga.

Lai atjaunotu betona segumu un stabilizētu piestātņu un krasta stiprinājumu konstrukcijas, tiek stiprināts pildmateriāls un objekta pamatnes grunts. Grunts nestspējas uzlabošanu ar ģeopolimēriem veic atsevišķos etapos, neapturot ostas darbu.

Betona plātņu pacelšana un stabilizēšana

URETEK ģeopolimēru sveķi ir piemēroti stāvlaukumu un smagā autotransporta, iekrāvēju un buka celtņu manevrēšanas teritoriju grunts struktūras izlīdzināšanai un stiprināšanai. Tāpat tos var izmantot ūdens bojātu ostas noliktavu un doku betona grīdu un virmas segumu remontam.

Betona seguma izlīdzināšanai izmanto Slab Lifting metodi. Savukārt ostas objektu efektīvākai stabilizēšanai ir piemērota Deep Injection ģeopolimēru dziļās inžekcijas metode. Tā dod iespēju nostiprināt zem objekta esošo grunti. Ģeopolimēri izspiež no grunts lieko ūdeni, tādējādi uzlabojot grunts nestspēju.

URETEK metožu priekšrocības

Agrāk, lai veiktu betona seguma remontu, bija jādemontē visas seguma plātnes, jāsablīvē pildmateriāls un no jauna jāuzklāj betona plātnes. Tādējādi ostas kapitālais remonts praktiski bija pielīdzināms tās atkārtotai celtniecībai, kas bija saistīta ne vien ar lielām izmaksām, bet arī ar ilgstošu ostas darba pārtraukumu, kas savukārt radīja papildizdevumus un zaudējumus.

URETEK tehnoloģija dod iespēju izvairīties no betona plātņu demontāžas un ostas darba apturēšanas. Ģeopolimēru ievadīšanai nepieciešamie materiāli un tehnika ir ievietojama vienā kravas automašīnā. Lai ievadītu ģeopolimērus zem betona plātnēm un dziļākos grunts slāņos, ir nepieciešams izurbt 12-16 mm lielus caurumus. Pēc darbu pabeigšanas, tie tiek aizpildīti. Stabilizēto un remontēto posmu izmantošanu var atsākt jau 15 minūtes pēc darbu pabeigšanas.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919