Dzelzsbetona konstrukciju noturība pret plaisāšanu | URETEK

Dzelzsbetona konstrukciju noturība pret plaisāšanu

Pētot dzelzsbetona konstrukciju izturību, vienmēr tiek pievērsta uzmanība arī to noturībai pret plaisāšanu. Būvdarbu veicējs var noskaidrot pētāmā materiāla noturību pret dažādām iekšējām un ārējām iedarbībām. Šo rādītāju raksturo laika periods līdz pirmo plaisu rašanās brīdim. Jo ilgāk konstrukcija saglabājas nebojāta, jo lielāka ir materiāla noturība pret plaisāšanu. Plaisa palielinās tad, kad sprieguma koeficients būtiski pārsniedz materiāla pieļaujamo slieksni.

Precīzu vērtējumu var sniegt tikai betona parauga ekspertīze. Šis šobrīd ir visefektīvākais testēšanas veids, kas dod iespēju prognozēt konstrukcijas izturību nākotnē.

Faktori, kas ietekmē betona noturību pret plaisāšanu

Nelieli betona bojājumi un to attīstība var būt saistīti ar ārējiem faktoriem – mitrumu un temperatūru, tāpat ar izejmateriāla īpašībām. Novērtējot materiāla noturību pret plaisāšanu, tiek ņemta vērā tā kvalitāte, elastība, plūstamība, sarukums un citi rādītāji. Tāpat būtiska nozīme ir būves konstrukcijas formām un izmēriem.

Jāņem vērā arī cementa ražošanas tehnoloģija. Materiāli ar zemāku sacietēšanas ātrumu plaisā retāk. Tieši tādēļ noturības pret plaisāšanu noteikšana ir komplekss process un tai ir nepieciešama vispusīga izpēte.

Betona noturības pret plaisāšanu palielināšanas iespējas

Pat nelielas plaisas betona konstrukcijās tiek uzskatītas par samērā bīstamām. Nelieli triecieni var izraisīt cementa atdalīšanos un armatūras atsegšanos. Tā rezultātā sākas korozijas process, kas veicina tālākus konstrukcijas bojājumus. Betona izturību var uzlabot ar šādām metodēm:

– stiprinošu piedevu pievienošana betona maisījumam;
– ūdens magnetizēšana;
– betona sastāva pārbaude;
– virsmas pārklāšana ar tēraudu;
– speciāla aizsargslāņa uzklāšana, kas kavē nelielu plaisu veidošanos;
– betona izgatavošana ar konkrētam mērķim piemērotāko struktūru.

Lai iegūtu betona optimālo sastāvu, ir jāizvēlas pareizā sastāvdaļu attiecība, kas ļaus nodrošināt maksimālu betona konstrukcijas kalpošanas laiku.

Ja plaisa tomēr ir radusies

Pirms ķeršanās pie betona konstrukciju remonta ir jānoskaidro plaisāšanas cēlonis. Atjaunošanas darbus var iedalīt:

– konstrukcijas trūkumu remonts;
– bojāto daļu aizstāšana ar jaunām konstrukcijām.

Optimālākais plaisu novēršanas veids ir materiāla ievade. Problemātiskajā vietā zem spiediena tiek ievadīts speciāls maisījums. Aizsargslāņa atjaunošanai tiek izmantota torkretēšanas metode. Šādā gadījumā tiek gatavots speciāls maisījums, kas zem spiediena tiek uzklāts uz iepriekš sagatavotas virsmas.

Ja problēmas ir saistītas ar grunts stāvokli, tad to atrisināšanai ir nepieciešama maksimāli ātra grunts stiprināšana un stabilizēšana.

URETEK speciālistiem ir viss nepieciešamais, lai veiktu betona konstrukciju analīzi, remontu un atjaunošanu. Vēršoties pie mums, ikviens pasūtītājs var būt drošs, ka viņa problēma tiks noteikti atrisināta.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919