Betona baseinu nosēšanās apturēšana un plaisu likvidēšana | URETEK

Betona baseinu nosēšanās apturēšana un plaisu likvidēšana

Ūdens līmeņa pazemināšanās betona baseinā ir ierasta parādība.

Vasaras karstumā to dažreiz izskaidro ar dabīgu iztvaikošanu. Taču pastāv arī iespēja, ka, nosēžoties baseina pamatiem, tā konstrukcijā ir izveidojušās plaisas.

Šo problēmu var atrisināt ar ģeopolimēru ievadīšanu.

Atšķirībā no citām būvēm baseina konstrukcijā netiek paredzēta pat minimāla baseina konstrukcijas nosēšanās. Tomēr, ja grunts nepietiekamas sablīvēšanas vai pamatnes grunts samirkšanas dēļ baseins tomēr sāk nosēsties, betonā neizbēgami rodas plaisas. Tā rezultātā sākas pakāpeniska ūdens noplūde. Tas savukārt vēl vairāk pasliktina grunts stāvokli ap baseinu. Var rasties pat avārijas stāvoklis, kad objekta tālāka izmantošana nav vairs iespējama.

Vienkārša plaisu aizpildīšana ir nepietiekams risinājums. Tā nenovērš bojājumu rašanās cēloņus. Ja plaisas ir radušās pamatnes grunts stiprības samazināšanās un baseina konstrukcijas nosēšanās dēļ, tad vispirms ir jānovērš problēmas, kas saistītas ar grunti un pamatiem.

Tādā gadījumā pirms plaisu aizpildīšanas ir jānostiprina grunts un vajadzības gadījumā jāpaceļ un jānostabilizē pamati. Ir būtiski atzīmēt, ka, izmantojot mūsdienīgo URETEK ģeopolimēru ievadīšanas metodi, darbi tiek paveikti vienā-divās dienās, un nav nepieciešami rakšanas un betonēšanas darbi.

Dziļā injekcija

Betona baseinā izveidojušās plaisas var novērst ar Deep Injection metodes palīdzību, kas dod iespēju aizpildīt gruntī esošos tukšumus un dobumus ar speciāliem ģeopolimēru sveķiem. Nokļūstot gruntī, ģeopolimēri piebriest un ātri sacietē, radot spiedienu vertikālā virzienā. Ar šo metodi var nostiprināt stiprību zaudējušu un pārāk mitru grunti zem dažādām būvēm.

Papildus minētajam, ģeopolimēri ļauj apturēt baseina nosēšanos un stabilizēt tā stāvokli, bet nepieciešamības gadījumā pat pacelt to līdz sākotnējam augstumam. Pateicoties savai struktūrai, ģeopolimēri nereaģē ar ūdeni un novada to uz apkārtējiem grunts slāņiem. Tādēļ papildus grunts nostiprināšanai ģeopolimēri pilda arī hidroizolācijas materiāla funkcijas.

Betonā esošās plaisas ir jēga remontēt tikai pēc tam, kad ir nostiprināta grunts un nostabilizēti pamati.

Darbu algoritms

Ģeopolimēru ievadīšanu veic pa speciāliem caurumiem (diametrs 12-16 mm), kas ir izurbti betonā vai gruntī gar baseina ārējo perimetru. Pēc materiāla ievadīšanas caurumi tiek tūlīt aizpildīti.

URETEK ģeopolimēru sveķi nebojā betona sienas.  Tie ir piemēroti grunts stiprināšanai, kā arī betona konstrukciju pacelšanai un līmeņošanai. Betona konstrukcijas stāvokļa izmaiņas tiek kontrolētas reāllaikā ar lāzera nivelieri (precizitāte līdz ±1 mm).

Ģeopolimēru fizikālās un ķīmiskās īpašības nodrošina materiāla ilgstošu stabilitāti pat mitrā vidē. Materiāls ir ķīmiski inerts, ekoloģisks drošs un pārbaudīts ilgstošas izmantošanas gaitā visā pasaulē.


Atslēgvārdi