Uz pāļu pamatiem balstītu būvju specifika | URETEK

Uz pāļu pamatiem balstītu būvju specifika

Pāļu pamatu priekšrocība ir to labā cena un iespēja ļoti īsā laikā panākt efektīvu risinājumu.

Vizuāli skrūvpāļi atgādina cauruli ar vītni galā. Šāda gruntī ieskrūvēta caurule nodrošina konstrukciju un ēku labāku stabilitāti. Skrūvpāļi piešķir pamatiem lielāku izturību, pamati nav pakļauti gruntsūdeņu izmaiņām un nenosēžas. No kvalitātes un izmaksu aspekta pāļu pamati bieži vien ir labāks risinājums nekā pamatu tehniski sarežģītā nomaiņa. Turklāt uz pamatiem, kas ir stiprināti ar pāļiem, var būvēt papildu stāvus.

Kad rodas nepieciešamība lietot skrūvpāļus?

Pamatu stiprināšana ar skrūvpāļiem ir iespējama jebkuros apstākļos, neatkarīgi no ēkas atrašanās vietas. Uz skrūvpāļu pamatiem var būvēt metāla un betona konstrukcijas, turklāt tam praktiski nav nepieciešami rakšanas darbi. Šādas pamatu stiprināšanas rezultāti vietās ar sarežģītiem pamatnes grunts apstākļiem bieži vien pārsniedz gaidīto, jo darbi tiek veikti visnotaļ ātri un ar nelielām izmaksām.

Šobrīd skrūvpāļi tiek uzskatīti par optimālāko un universālāko pamatu stiprināšanas paņēmienu, kas dod iespēju ātri un kvalitatīvi palielināt konstrukcijas nestspēju un noturību pret jebkādiem ārējiem faktoriem.

Kādas problēmas var atrisināt ar skrūvpāļiem?

Skrūvpāļu galvenais uzdevums ir konstrukciju stiprināšana problemātiskās vietās un uz nestabilām gruntīm.  Pāļa galā esošā platā vītne nodrošina gruntī lielāku atbalsta virsmu. Skrūvpāļi spēj izturēt spiediena spēku, kas pārsniedz 20 tonnas.

Parasti pāļi tiek lietoti šādiem mērķiem:

  1. Daudzstāvu būvju nestspējas palielināšana. Pāļus var izmantot tādu ēku nostiprināšanai, kuru pamatus nav iespējams pilnībā nomainīt.
  2. Veco pamatu nostiprināšana ar mērķi piebūvēt celtnei jaunus stāvus.
  3. Nosēdušās pamatnes grunts stabilizēšana: pālis tiek ieskrūvēts gruntī, tādējādi ievērojami uzlabojot tās stiprību.

Vai pastāv mūsdienīgākas pamatu nostiprināšanas metodes?

Skrūvpāļi ir neapšaubāmi viens no populārākajiem pamatu nestspējas uzlabošanas paņēmieniem, tomēr pastāv arī mūsdienīgākas tehnoloģijas, kas ir balstītas uz citādu pieeju. URETEK jaunā Deep Injection tehnoloģija dod iespēju stiprināt pamatus un stabilizēt grunti, uz kuras atrodas būve.

Šim nolūkam gruntī tiek ievadīts speciāls ģeopolimēru maisījums. Piebriestot tas izstumj no grunts mitrumu un aizpilda visus tukšumus. Atjaunojas problemātiskas grunts viendabīgums, un pamatne kļūst izturīgāka.  Šī metode dod iespēju ievērojami paātrināt remontdarbus, turklāt nav nepieciešami rakšanas darbi, pat atjaunojot avārijās stāvoklī esošas mājas.


Atslēgvārdi