Viena no URETEK ģeopolimēru vērtīgākajām iezīmēm ir spēja saglabāt savas īpašības pat ļoti mitrā vidē. Pateicoties savam īpašajam sastāvam, ģeopolimēri ir aizsargāti pret ūdens ietekmi. Tādēļ tie ir lieliski piemēroti ūdenstilpņu krastu stiprināšanai.
Ūdens pakāpeniski noārda materiālus, ar kuriem tas saskaras. Šādu dabisku procesu sauc par ūdens eroziju, un tieši tas ir galvenais iemesls, kādēļ, būvējot ēkas krasta tuvumā, īpaša vērība ir jāvelta grunts nostiprināšanai. Tas attiecas arī uz mākslīgām ūdenstilpnēm, piemēram, uz dažādiem dīķiem, ūdenskrātuvēm un notekūdeņu stacijām. Avārijas situācijas, kas rodas sakarā ar grunts izskalojumiem vai krasta stiprinājumu bojājumiem, var novērst, izmantojot URETEK ģeopolimēru ievadīšanas tehnoloģiju.
Krastu nostiprināšanas specifiskie aspekti
Bieži vien krasta grunts un krasta līnijas nostiprināšana netiek uzskatīta par svarīgu. Daudzos gadījumos ūdenstilpņu krastu nostiprināšanai tiek izmantoti pagaidu risinājumi, piemēram, jaunas šķembu kārtas vai cita pildījuma materiāla uzklāšana.
Atsakoties no avārijas stāvoklī esošā posma rekonstrukcijas, var rasties nepieciešamība regulāri remontēt krasta līniju, kas savukārt nozīmē ievērojamus izdevumus. Arī krasta stiprinājumu tradicionālais remonts nav daudz lētāks, jo tam ir nepieciešama smagās tehnikas izmantošana un rakšanas darbi.
Alternatīvs risinājums krasta līnijas kapitālai nostiprināšanai ir URETEK ģeopolimēru tehnoloģija. Izmantojot šo tehnoloģiju, nav nepieciešams iesaistīt smago tehniku. Ģeopolimēru sveķi tiek ievadīti ar nelielām, pārvietojamām ierīcēm pa grunts slānī izurbtiem caurumiem, kuru diametrs ir 12-16 mm.
Kā notiek grunts stiprināšana
Krasta līnijas ūdens izskaloto vai izgrauzto posmu, tāpat arī bojāto karsta stiprinājumu (piemēram, akmens dambju) atjaunošanai izmanto Deep Injection dziļās inžekcijas metodi. Ģeopolimēri atbilstoši shēmai tiek ievadīti gruntī vairāk nekā 1,5 m dziļumā. Pēc vairākām materiāla ievadīšanas sērijām, kas tiek veiktas dažādos dziļumos, veidojas monolīta, ūdensdroša siena.
Ģeopolimēru sveķi sasniedz nepieciešamo stiprību jau 15 minūšu laikā pēc to ievadīšanas. Šajā laika sprīdī sveķi izplūst pa grunts slāni un izveido ūdensdrošu aizsargbarjeru, kas spēj izturēt visnotaļ lielas slodzes. Saskaroties ar ūdeni, ģeopolimēri nemaina savu struktūru un ilgstoši saglabā savas hidroizolācijas īpašības.
Ģeopolimērus var ievadīt ne vien krasta stiprinājumu gruntī, bet arī tieši no akmeņiem veidotos vaļņos. Tādā gadījumā ģeopolimēra materiāls aizpilda tukšumus starp akmeņiem un izveido vienotu monolītu struktūru.
Ekoloģiskais drošums
URETEK ģeopolimēru sveķu liela priekšrocība ir to spēja nodrošināt lielu izturību pat ļoti mitrā vidē. Turklāt ģeopolimēri ir dabai draudzīgi un pilnīgi inerti materiāli, kas nekaitē ūdenstilpnes ekosistēmai.