Ugunsdzēsēju torņa pamatu stabilizācija
PROBLĒMA
Valsts iestāde regulārā nekustamā īpašumu auditā konstatēja riskus, kas ir saistīti ar nestabilu grunts slāni zem 20m augsta ugunsdzēsēju torņa. 3-5m dziļumā tik atklāts nestabils smilšu, ar dūņām piesātināts slānis. Plaisas sienās un ģeotehniskie izmeklējumi skaidri norādija uz problēmām pamatu konstrukcijā. Atbildīgās iestādes izlēma apturēt torņa darbību līdz tiks nostiprināti torņa pamati. Visa projekta sarežģītākā daļa bija piekļuve torņa pamatiem, jo tas atrodas ēkas iekšpagalmā un pieeja tam ir tikai caur parasta platuma durvīm.
URETEK TEHNOLOĢIJAS DARBA PROCESS
Uretek speciālisti veica torņa pamatu nostiprināšanu izdarot 12 vertikālas injekcijas pa visu pamatu perimetru. Vispirms tika veiktas injekcijas, kas nostiprina pamatu konstrukcijas pamatni – izveido vienu monolītu. Otrā injekciju etapā tika stabilizēti grunts slāņi līdz pat -5,2m dziļumam, lai nodrošinātu pasūtītāja pieprasīto. Šaurās telpas un durvis nav šķērslis, lai šo darbu veiktu ēkas iekšienē vai pat iekšpagalmā, kur nav pieejas smagajam transportam.
REZULTĀTS
Darbs pie šī projekta ilga divas darba dienas. Ēkā izvietotie biroji netraucēti turpināja savu darbu. Šeit netika radīti skaļi trokšņi vai arī vibrācijas. Lai nodrošinātu augstu darba rezultāta precizitāti un objektīvu vērtējumi, tika piesaistīts neatkarīgs ģeologs, kurš veica grunts slāņu testus pirms un pēc darbu veikšanas. Ģeotehiskā testa pārskats uzrāda, ka grunts slāņa nestspēja tika palielināta 4 reizes! Pēc pilnas dokumentācijas apstiprināšanas, jau pēc 3 dienām ugunsdzēsēji varēja atgriezties tornī un izmantot to savām darba vajadzībām. Izmantojot URETEK tehnoloģiju šī torņa pamatu nosēšanās vairs nav iespējama.