Vēstures pieminekļu atjaunošana | URETEK

Vēstures pieminekļu atjaunošana

Tāpat kā visas pārējās celtnes arī objekti ar augstu vēsturisko un kultūras vērtību ir pakļauti novecošanās procesiem un iespējamai bojāejai.

Vietējās un pasaules nozīmes kultūras mantojumā iekļautu objektu atjaunošana, restaurācija un rekonstrukcija ir jāveic tā, lai konstrukcijām tiktu nodarīti minimāli bojājumi. Tas attiecas gan uz sienu un grīdu remontu, gan arī uz pamatu pacelšanu un nostiprināšanu. Izmantojot URETEK ģeopolimēru tehnoloģiju, vēsturiskām celtnēm nodarītais kaitējums tiek samazināts līdz minimumam.

Muižas, pilis, cietokšņi, baznīcas, dievnami un citi vēsturiski objekti neizbēgami noveco, brūk un iet bojā. Ēku sienu, griestu un starpstāvu pārsegumu stāvokli negatīvi ietekmē pastāvīgi mainošies ārējie faktori: spiediens, temperatūra, mitrums un gaisā esošās gāzes.

Ne mazāk bīstamas vēsturiskajiem objektiem ir izmaiņas gruntī, uz kuras atrodas būve. Pamatnes grunts stiprības samazināšanās var izraisīt apakšējā stāva grīdu nosēšanos un pamatu stabilitātes mazināšanos, kas savukārt apdraud visus pārējos ēkas konstrukcijas elementus.

Ar grunts nostiprināšanu saistītās komplikācijas

Vēsturisko objektu pamatu un grīdas nosēšanās bieži vien ir par iemeslu grīdu un sienu plaisāšanai. Sienu un grīdu vienkāršs kosmētiskais remonts situāciju neuzlabos, ja nebūs novērsti plaisu veidošanās cēloņi. Ja netiek uzlabots pamatnes grunts stāvoklis un pacelti ēkas pamati vai grīdas, tad situācija turpina pasliktināties, un galarezultātā arhitektūras piemineklis var iet bojā.

Lai gan vēstures un kultūras mantojuma objektu atjaunošanai parasti tiek izmantotas vismūsdienīgākās tehnoloģijas un būvmateriāli, tomēr to grīdu pacelšana un pamatu stiprināšana bieži vien tiek veikta ar tradicionāliem paņēmieniem. Tomēr tradicionālās tehnoloģijas, kuras ir saistītas ar smagās tehnikas izmantošanu, kā arī ar betonēšanas un rakšanas darbiem, var nodarīt vēstures vai kultūras piemineklim neatgriezeniskus bojājumus.

Ievērojami efektīvāks paņēmiens plaisu novēršanai arhitektūras pieminekļa sienās un grīdās, tāpat arī pamatnes grunts nostiprināšanai un pamatu vai grīdu pacelšanai ir URETEK ģeopolimēru sveķu ievadīšana. Šī metode dod iespēju veikt nepieciešamos darbus, nenodarot kaitējumu vēstures vai kultūras piemineklim, un samazināt remonta un atjaunošanas darbu izmaksas.

Piedāvājamā tehnoloģija

Vēsturisko objektu pamatnes grunts nostiprināšanai, kā arī grīdu un pamatu pacelšanai var izmantot divas URETEK ģeopolimēru sveķu ievadīšanas metodes: Deep Injection un Slab Lifting. Pirmā metode tiek izmantota grunts stiprināšanai un pamatu pacelšanai, un tā paredz ģeopolimēru materiālu ievadīšanu dziļi zem celtnes esošajā gruntī. Pielietojot otro metodi, ģeopolimēri tiek ievadīti tieši zem apakšējā stāva grīdas.

Materiāla ievadīšana gruntī vai zem grīdas notiek ar speciālu 12-16 mm cauruļu palīdzību, kas pa speciāli izurbtiem caurumiem tiek ievadītas zem apakšējā stāva grīdas vai gar ēkas perimetru. Urbumu diametrs var būt robežās no 12-32 mm. Citas iejaukšanās objektā nav nepieciešamas. Ģeopolimēru sveķu ievadīšanai izmantojamā ierīce ir kompakta un viegli pārvietojama. Tā neatstāj ietekmi uz objekta vēsturisko un kultūras vērtību. Ar materiāla ievadīšanu saistītās kļūmes ir viegli likvidējamas.

Visas procedūras, kas tiek veiktas, izmantojot URETEK ģeopolimēru sveķus (grunts stiprināšana, pamatu nostiprināšana vai pacelšana, grīdas pacelšana), aizņem maz laika. Pēc ievadīšanas ģeopolimērs ātri piebriest, aizpildot visus gruntī esošos tukšumus, un 15 minūšu laikā pilnībā sacietē, radot spiedienu vertikālā virzienā. Pamatu un grīdas pacelšanas process tiek kontrolēts reāllaikā ar lāzera niveliera palīdzību.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919