Betonēšanas un URETEK tehnoloģijas salīdzinājums. Plusi un mīnusi | URETEK

Betonēšanas un URETEK tehnoloģijas salīdzinājums. Plusi un mīnusi

Ēku pamatu deformācijas cēloņi

Agrāk pamatu remontam tika izmantota cementēšanas metode, taču šodien to aizvien biežāk aizstāj ar jaunu risinājumu – URETEK tehnoloģiju. Tā ir ātra un droša alternatīva pamatu betonēšanas un pāļu dzīšanas metodei. URETEK risinājumā pamatu remontam tiek izmantotas unikālas stiprināšanas metodes, kas zināmā mērā līdzinās augstākā līmeņa ķirurģiskai operācijai. Šajā procesā konstrukciju nosēšanās un deformācijas cēloņi tiek novēsti, atjaunojot betona pamatu plākšņu seguma, lentveida pamatu, pāļu pamatu un grīdas seguma plākšņu sākotnējo līmeni, un tiek novērstas pat problēmas, kas saistītas ar pievadceļiem.

Darba process

URETEK sveķi tiek ievadīti zem ēkas esošajā gruntī pa nelieliem caurumiem (parasti to diametrs ir 16 mm ārējā vidē un 12 mm iekštelpās).

Ievadītie URETEK sveķi piebriest, aizpildot tukšumus, sablīvējot grunti un nostabilizējot pamatus (vai citas nesošās konstrukcijas), kā rezultātā tiek atjaunots ēkas sākotnējais līmenis.

Lai nodrošinātu optimālu rezultātu un drošību, piebriešanas laikā tiek veikta pastāvīga spiediena kontrole ar lāzeriekārtām.

 • Sienās esošās plaisas parasti pazūd. Ja ēka ir būvēta no ķieģeļiem, tad pēc šī procesa ir nepieciešama šuvju atkārtota aizpildīšana vai savienošana ar speciālu armatūru. Apmestām sienām ir nepieciešama plaisu aizšpaktelēšana un sienas pārkrāsošana.
 • Parasti atjaunojas logu un durvju normālas funkcijas.
 • Parasti izzūd šķirbas starp grīdu līstēm un grīdām.

Garantija

Izmantojamie materiāli atbilst stingrajām ekoloģijas un drošības prasībām un ir izstrādāti ar mērķi nepieļaut izžūšanu un nosēšanos. Kvalitātes garantijas laiks pārsniedz 50 gadus.

Nostiprināšanai izmantojamās betonēšanas metodes

Gadiem ilgi klasiskajā būvniecībā pamatu remontam galvenokārt tika izmantotas betonēšanas metodes. Salīdzinājumā ar tradicionālo betonēšanu URETEK tehnoloģijai ir daudz priekšrocību: ātrums, tīrība, izturība, prognozējamība, ekonomiskā efektivitāte un iespēja veikt darbus, netraucējot ēkas ikdienas lietošanu.

URETEK materiāls nodrošina grunts noturīgu stabilizāciju un nosēšanās seku novēršanu, turklāt krietni ātrāk, nekā izmantojot betonēšanu, kuras rezultāti principā nav prognozējami.  Atkarībā no ēkas celtniecībai izmantotās tehnoloģijas, URETEK metode dod iespēju atjaunot mājas vēlamo līmeni vidēji vienas-divu dienu laikā vai pāris nedēļās. Turklāt sveķu ievadīšanas procesā nerodas nekādi atkritumi, nav nepieciešami rakšanas darbi, ūdens, cements un betons.

Tāpat būtisks ir apstāklis, ka sveķu ievadīšanai nav nepieciešama telpu pilnīga atbrīvošana. Izmantojot URETEK tehnoloģiju, nav nepieciešami apjomīgi sagatavošanas darbi un iekšdarbi, kā tas neizbēgami ir vajadzīgs betonēšanas gadījumā.  Starp flīzēm un pat mīkstajā grīdas segumā var izurbt nelielus caurumus (12-14 mm), un parasti nav nepieciešama pat mēbeļu pārvietošana.

URETEK metode ir ideāli piemērota pat mālainās un citās porainās gruntīs izbūvētu pamatu remontēšanai, jo tā palīdz novērst ar nosēšanos saistītas problēmas. Metode nodrošina grunts nestspējas un nesošo slāņu īpašību izlīdzināšanu.

Izmantojot betonēšanas risinājumu, darbu gaitā ir jāveic sliktu grunts apstākļu, piemēram, irdenu, putekļainu, mitru un slikti noblietētu grunšu uzlabošana. Šādu nepieciešamību nosaka apstāklis, ka betona radītais papildsvars var vēl vairāk pasliktināt situāciju.

Betonēšanas izmaksas

URETEK sveķu ievadīšanas metode ir ne vien ērtāka, drošāka un ilgtspējīgāka, bet parasti arī lētāka nekā tradicionālā betonēšana.

Betonēšanas darbu izmaksas ir atkarīgas no daudziem faktoriem, piemēram:

 1. ēkas atrašanās vieta
 2. problēmas reālais cēlonis
 3. zem ēkas esošās grunts īpašības un stāvoklis
 4. ēkas pamatu veids un profils
 5. apkārtējā vide, piemēram, piekļuve gruntsgabalam, pieguļošajām ēkām un atbalsta sienām
 6. informācijas trūkums par grunts reālo stāvokli zem ēkas
 7. nepieciešamais materiāla daudzums
 8. darbu veikšanai nepieciešamais laiks.

Ja ir nepieciešams pacelt tikai vienu nelielu mājas stūri, tad betonēšana var būt lētākais risinājums, tomēr tas var radīt jaunas problēmas nākotnē. Piemēram, ja betona pildījums ir ieklāts tikai zem kādas atsevišķas ēkas daļas, tad mājas sienās var veidoties jaunas plaisas, nemaz nerunājot par papildsvaru, kas rada jaunu slodzi uz grunti, kura bija pielāgojusies līdz šim esošajai situācijai.

Lielākoties sveķu ievadīšana ir lētāka par citām metodēm, t.sk. par pamatu betonēšanu.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919