URETEK tehnoloģijas izmantošana ražošanas un būvniecības objektu problēmu risināšanā | URETEK

URETEK tehnoloģijas izmantošana ražošanas un būvniecības objektu problēmu risināšanā

Būvniecības un kalnrūpniecības jomā iekārtu ekspluatācijas problēmas visbiežāk ir saistītas ar to zemu kvalitāti vai nepiemērotību konkrētajam darbam.  Tomēr nav reti gadījumi, kad problēmas iemesls ir grunts nosēšanās.

Pat nelielas virsmas nosēšanās rezultātā izveidojies slīpums var būt par iemeslu precīzo iekārtu un mehānismu darba traucējumiem un radīt pārāk lielu slodzi. Šāda situācija kopumā var ievērojami kavēt darba procesu un palielināt izmaksas. Problēmas ignorēšana var novest pie nopietniem iekārtu bojājumiem, kas savukārt rada dīkstāvi, dārgu remontu (tehniskās apkopes) nepieciešamību, ražošanas produktivitātes kritumu un dažreiz pat draudus cilvēku drošībai un veselībai.

Pirmās pazīmes, kas liecina par iespējamu problēmu

Ieteicams regulāri pārbaudīt iekārtu asu sakritību. Biežāk izplatītās novirzes:

  • neparasta skaņa ierīces ekspluatācijas laikā;
  • tehnikas, it īpaši konveijeru lenšu un celtņu elementu anormāli ātra nolietošanās;
  • vibrācijas un tās rezultātā nosēdušās grunts izraisīts sliežu ceļu un zem iekārtām esošo virsmu pārlieks nodilums.

Nosēšanās (grunts slāņu pakāpeniska iebrukšana, sablīvēšanās un līmeņa pazemināšanās) izplatītākie cēloņi ir nepietiekama drenāža, slikti sablīvēts pildmateriāls un mehāniskā vibrācija.

Būtiska nozīme ir savlaicīgai problēmu profilaksei un novēršanai

Grunts nosēšanos vienmēr ir vēlams apturēt pirms ir radušies iekārtu bojājumi, jo tas dod iespēju samazināt ar dīkstāvēm un remontiem saistītās izmaksas. Pateicoties mūsdienīgajām grunts apstrādes tehnoloģijām, tas ir izdarāms ātrāk un vienkāršāk nekā daudzi no mums to iedomājas. Piemēram, URETEK sveķu ievadīšanas tehnoloģija ir uzticams, ērts, efektīvs un ekonomiski izdevīgs alternatīvs risinājums tradicionālajām betonēšanas vai cementēšanas metodēm. Izmantojot URETEK tehnoloģiju, nestabilā gruntī vai iežos ar deformētu struktūru zem zema spiediena tiek ievadīti speciāli sveķi, tādējādi nostiprinot attiecīgo struktūru. URETEK operatīvo un efektīvo tehnoloģiju var izmantot arī situācijās, kad nav iespējama iejaukšanās objekta darbā. Atkarībā no apjoma process aizņem dažas dienas, un vajadzīgās manipulācijas var veikt paralēli ar būvdarbiem, nepārtraucot darbu. Tas piešķir metodei īpašu pielietojamības elastību.

URETEK tehnoloģijā izmantojamie vieglie un izturīgie sveķi ir ekonomiski un ar nelielu ietekmi uz apkārtējo vidi, turklāt tos var izmantot dažādu tehnoloģisko un ģeotehnisko uzdevumu izpildei. Šī tehnoloģija ir lieliski piemērota, piemēram, degvielas bāku, pazemes glabātuvju, ūdens cauruļvadu, lietusūdens noteku un tuneļu aizpildīšanai, kad tos paredzēts izņemt ekspluatācijas, tāpat lielu dobumu, tukšumu un pat pamestu raktuvju aizpildīšanai.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919