Ražošanas ēku pamatu stabilizēšana un nostiprināšana | URETEK

Ražošanas ēku pamatu stabilizēšana un nostiprināšana

Ģeopolimēri tiek plaši pielietoti ražošanas un rūpniecības objektu atjaunošanā un remontā.

Ģeopolimēru sveķi ir piemēroti gan darbojošos uzņēmumu pamatu nostiprināšanai, gan amortizētu objektu modernizācijai ar mērķi uzstādīt tajos jaudīgākas iekārtas.

Daudzi ražošanas un rūpniecības objekti ir regulāri pakļauti pārslodzēm. Atkarībā no uzņēmuma darba specifikas šādai iedarbībai var būt statisks vai ilgstošs dinamisks raksturs.

Šādas noslodzes gadījumā zem apakšējā stāva grīdas un būves pamatiem esošā grunts sablīvējas. Bieži vien tas izraisa pamatu un grīdu nosēšanos, kas savukārt nodara bojājumus ēkas konstrukcijai. Lai novērstu nosēšanos, var izmantot ģeopolimēru sveķu ievadīšanas metodi.

Ēku konstrukciju bojājumu novēršana

Darba procesā bieži vien nākas saskarties ar problēmām, kuras ir saistītas ar tilta celtņu izmantošanu. Regulāri pārvietojot lielus smagumus, veidojas nevienmērīga dinamiskā slodze uz celtņu balstiem. Tā rezultātā grunts zem vienas balsta konstrukcijas var sablīvēties vairāk nekā zem otra balsta, un veidojas nevienmērīga visas konstrukcijas nosēšanās. Ja celtņa balsti vienlaicīgi pilda arī ēkas nesošās konstrukcijas elementu funkcijas, var rasties visas konstrukcijas sagrūšanas risks.

Lai nostiprinātu ēkas nesošo karkasu un stabilizētu tilta celtni, ir nepieciešama ģeopolimēra sveķu ievadīšana zem nosēdušajiem pamatiem. Tas visticamāk ļaus uzlabot ne vien celtņa, bet arī visas celtnes stāvokli.

Ražotnes pamatu nostiprināšana

Grunts stiprināšanu ar ģeopolimēra sveķu ievadīšanu zem ražošanas objektu pamatiem var veikt, neapturot ražošanas ciklu. Sveķus ievada ar nelielu, pārvietojamu ierīču palīdzību. Ģeopolimēra materiāls tiek ievadīts caur tehnoloģiskajiem caurumiem, kas izurbti apakšējā stāva grīdā vai ēkai pieguļošajā zemes klātnē (gruntī). Ģeopolimēra sveķu ievadīšanai izmanto caurules ar nelielu diametru. Materiāls piebriest un sacietē dažu minūšu laikā.

Ražotnes jaudas palielināšana

Pamestu vai stāvošu ražošanas objektu ekspluatācijas atsākšana bieži ir saistīta ar nepieciešamību uzstādīt jaudīgākas iekārtas.  Tas savukārt rada lielāku slodzi uz ēkas pirmā stāva grīdām un pamatiem. Ja šādas slodzes pārsniedz pieļaujamo robežu, ir nepieciešama apakšējā stāva grīdu vai pamatu stiprināšana.

Pamatu stiprināšanai ar ģeopolimēru sveķiem tiek izmantota Deep Injection dziļās inžekcijas metode, kas dod iespēju ievadīt materiālu dziļi gruntī. Ēkas apakšējā stāva grīdu stiprināšanai izmanto Slab Lifting metodi. Ģeopolimērus var ievadīt gan pirms, gan pēc jauno iekārtu uzstādīšanas. Sveķi tiek ievadīti tik ilgi, kamēr pamatnes grunts nestspēja atbilst normai.


Atslēgvārdi

WhatsApp Icon Sazinies ar mums WhatsApp
Konsultācija bezmaksas +371 2544 0919